Moc postanowienia

Czyli kilka słów o inwestowaniu

 Doceń posiadany kapitał i wyznacz cel

Punktem wyjścia z którego powinien wystartować każdy inwestor, jest określenie celu, oraz kwoty , którą może przeznaczyć na inwestycję. Niezbędne jest wyznaczenie horyzontu czasowego , a w zależności od posiadanych środków , zakładamy plan systematycznego oszczędzania, lub inwestujemy jednorazowo. Przy wpłatach regularnych najczęściej jako cel występuje odkładanie na emeryturę, na drugim miejscu jest utrzymanie dzieci w czasie kiedy studiują, a dopiero na końcu znajduje się realizacja marzeń. Bez względu na to, czy jest to inwestycja regularna, czy wpłata jednorazowa, najważniejsze jest postanowienie i twarde trzymanie się podjętej decyzji. Wiele osób rezygnuje i nie osiąga założonych celów, bo mają kłopoty finansowe, lub są rozczarowane wynikami inwestycyjnymi. Dlatego przygotowaliśmy kilka wskazówek, na co zwracać uwagę przed podpisaniem umowy, ale przede wszystkim jak inwestować, żeby osiągać zyski.

Z czego żyje agent

Podstawą wynagrodzenia agenta jest prowizja, którą otrzymuje po podpisaniu umowy. Niestety nie jest wynagradzany za wyniki na rachunku klienta. Agent ma doprowadzić do podpisania umowy, a nie pomagać w osiąganiu zysku. Pomijając fakt, czy przedstawił
ofertę uczciwie, czy zależało mu tylko na prowizji, nie możemy liczyć na jego zaangażowanie w naszą inwestycję.
Przed podpisaniem umowy sprawdź jego wiarygodność, zapytaj o rekomendacje i doświadczenie.
Musisz wiedzieć na co możesz liczyć w ramach obsługi po sprzedażowej.

Dostęp do kapitału

Wybierając produkt inwestycyjny zwróć uwagę na możliwość wcześniejszej wypłaty. Wiele firm dyscyplinuje klientów pobierając wysokie prowizje w przypadku zerwania umowy przed czasem ich zakończenia. Bywa to bardzo bolesne przede wszystkim w sytuacji, gdy potrzebujemy każdej złotówki. Podpisz umowę wyłącznie z takim partnerem, który oferuje niskie koszty prowadzenia programu, oraz pełny dostęp do kapitału w każdym momencie trwania umowy. Jeśli chcesz wiedzieć co decyduje o atrakcyjności produktu, skontaktuj się z naszym przedstawicielem, lub napisz do nas.

Dywersyfikacja ryzyka

Powszechnie znany termin, który oznacza rozproszenie ryzyka inwestycyjnego i podzielenie lokowanej kwoty na kilka różnych funduszy.
Celem takiego działania jest ograniczenie ewentualnej straty. Niestety w praktyce niewiele osób potrafi właściwie dywersyfikować ryzyko. Po pierwsze naszym celem powinno być osiąganie zysków a nie ochrona przed stratą, a po drugie, jeżeli mamy hossę i bessę, to efekt dywersyfikacji jest taki, że jeden fundusz zarabia, a drugi traci. Później przychodzi zmiana. Ten, który tracił zaczyna odrabiać straty a ten, który wcześniej zarobił ma korektę i jest w trendzie spadkowym. Czy więc dywersyfikacja ma sens? Tak, ale pod warunkiem, że wybieramy kierunki i inwestujemy sektorowo. Na przykład wybieramy kilka funduszy, które inwestują w złoto, lub kilka funduszy które inwestują w surowce naturalne, lub małe i średnie spółki, lub nieruchomości , służbę zdrowia, technologie… i tak dalej.

Inwestuj długoterminowo

Wszyscy wiemy, że w krótkim czasie nie jesteśmy w stanie zbudować wielkiego kapitału, ale inwestowanie długoterminowe nie powinno opierać się wyłącznie na wybraniu funduszy inwestycyjnych , wpłacaniu pieniędzy i czekaniu na zysk. To byłoby zbyt proste. Powinieneś logować się na swój rachunek i robić zmiany funduszy. Wyniki nie przyjdą same. Jeśli nie wiesz jak wybierać fundusze inwestycyjne, możesz korzystać z rekomendacji Celion na facebooku.

 

 Więcej informacji możesz uzyskać umawiając się na spotkanie z naszym agentem.

Skontaktuj się z nami!

Zgoda

tel. 504-214-170

CELION Finanse

ul. Słowackiego 20

35-060 Rzeszów

a.rozanski@celion.pl